Malumichampatti, Coimbatore, Tamil Nadu
GST No. 33AALFJ6872G1Z3
Call 07949350845 91% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Capacity | 1000 Chapatis Per Hour |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Usage/Application | Hotel |
| Brand | JJ |
| Voltage | 415 V |
| Power Source | Electric |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Chapati Capacity | 700 pcs/hr |
| Capacity | 700 Chapatis Per Hour |
| Chapati Size | 11 INCH |
| Operation Type | Semi Automatic |
| Power Rating | 3 kW |
| Plate Material | Mild Steel |
| Chapati Thickness | 1 mm |
| Power Source | Electric |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Phase | Three Phase |
| Application | Industrial Canteen |
| Brand | JJ |
| Voltage | 415 V |
| Usage/Application | Hotel |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Capacity | 700 Chapatis Per Hour |
| Number Of Plates | Single |
| Chapati Thickness | 0.8-6 mm |
| Chapati Size | Adjustable |
| Material | Mild Steel |
| Production Capacity | 600-800 pcs/hr |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Power Source | Electric |
| Brand | JJ |
| Voltage | 415 V |
| Usage/Application | Hotel |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Chapati Capacity | 700 pcs/hr |
| Automation Level | Semi-Automatic |
| Capacity (per hour) | 600Pcs/hr |
| Power Source | Electrical |
| Operation Type | Semi Automatic |
| Number Of Plates | Single |
| Chapati Size | 4 to 12inch |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Cooking Type | Half Cooked |
| Power Rating | 3 kW |
| Chapati Thickness | 0.8-6 mm |
| Chapati Diameter | UP TO 12 INCH |
| Plate Material | Mild Steel |
| Heating Source | Electric Only |
| Brand | jj hitech |
| Appliance Type | Chapati Making Machine |
| Usage/Application | Industrial |
| Phase | Three Phase |
| Material | MS Powder Coated |
| Application | Industrial Canteen |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Capacity | 1200 Chapatis per hour |
| Capacity Per Hour | 1000 Chapati |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Power Source | Electrical |
| Number Of Plates | Double |
| Chapati Thickness | 0.8-6 mm |
| Chapati Size | Adjustable |
| Brand | JJ |
| Appliance Type | Chapati Making Machine |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Mild Steel |
| Voltage | 440 V |
| Power Consumption | 3 unit/hr |
| Production Capacity | 1000-1200 pcs/hr |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
| Capacity | 1000 Chapatis Per Hour |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Usage/Application | Hotel |
| Brand | JJ |
| Voltage | 415 V |
| Power Source | Electric |
View Complete details