Malumichampatti, Coimbatore, Tamil Nadu
GST No. 33AALFJ6872G1Z3
Call 07949350845 88% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Product Type | Food |
| Cooling Type | Ambient Air |
| Conveyor Type | Wire Mesh |
| Conveyor Length | 3M |
| Material | Mild Steel |
| Belt Width | 400 mm |
| Contact Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Voltage | 440 V |
| Brand | JJ Hi-Tech |
| Application Industry | Food |
| Enclosure | Open |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Product Type | Food |
| Cooling Type | Forced Air |
| Conveyor Type | Wire Mesh |
| Conveyor Length | 8 Feet |
| Material | Mild Steel |
| Belt Width | 400 mm |
| Contact Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Voltage | 440 V |
| Brand | JJ Hi-Tech |
| Application Industry | Food |
| Enclosure | Open |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details