Malumichampatti, Coimbatore, Tamil Nadu
GST No. 33AALFJ6872G1Z3
Call 07949350845 88% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Production Capacity | 2400 balls/hr |
| Production Capacity(Piece/Hr) | 2400 |
| Dough Ball Weight | Adjustable |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Power | 0.5 HP |
| Phase | Single Phase |
| Body Material | Stainless Steel |
| Brand | JJ |
| Usage/Application | Restaurant |
| Application | Puri, Roti, Chapati, Paratha |
| Usage | Industrial Kitchen |
| Machine Type | Standalone |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 230 V |
| Power Source | Electric |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Production Capacity | 2400 balls/hr |
| Production Capacity(Piece/Hr) | 2400 |
| Dough Ball Weight | Adjustable |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Power | 0.5 HP |
| Phase | Single Phase |
| Body Material | Mild Steel |
| Brand | JJ |
| Usage/Application | Hotel |
| Application | Paratha, Chapati, Puri |
| Usage | Industrial Kitchen |
| Machine Type | Standalone |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 230V |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Production Capacity | 2400 balls/hr |
| Production Capacity(Piece/Hr) | 2400 |
| Dough Ball Weight | Adjustable |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Power | 0.5 HP |
| Phase | Single Phase |
| Body Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Hotel |
| Color | Silver |
| Capacity | 2500 |
| Application | Chapati, Paratha, Puri |
| Usage | Industrial Kitchen |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Production Capacity | 2400 balls/hr |
| Production Capacity(Piece/Hr) | 2400 |
| Dough Ball Weight | Adjustable 20g to 55g |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Power | 0.5 HP |
| Phase | Single Phase |
| Body Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Restaurant |
| Capacity | 2400 |
| Application | Puri, Paratha, Chapati |
| Usage | Industrial Kitchen |
| Machine Type | Standalone |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details