Malumichampatti, Coimbatore, Tamil Nadu
GST No. 33AALFJ6872G1Z3
Call 07949350845 88% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Automation Grade | Semi automatic |
| Capacity | 1000 Poori per Hour, 1000 Poori per Hour |
| Usage/Application | Commercial |
| Power | 8HP |
| Brand | JJ |
| Material | Mild Steel |
| Voltage | 440 V |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Chapati Capacity | 700 pcs/hr |
| Brand | JJ |
| Chapati Size | 11 INCH |
| Automation Grade | Semi automatic |
| Material | Mild Steel |
| Operation Type | Semi Automatic |
| Capacity | 700 Chapatis Per Hour |
| Usage/Application | Commercial |
| Power | 3KW |
| Power Rating | 3 kW |
| Plate Material | Mild Steel |
| Chapati Thickness | 1 mm |
| Thickness Of Chapatti | 1 mm, 1.5 mm, 2 mm |
| Voltage | 440 V |
| Phase | Three Phase |
| Type | Electric |
| Application | Industrial Canteen |
| Is It Portable | Portable |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Production Capacity | 1000 Poori per Hour, 1000 Poori per Hour |
| Power | 9 KW |
| Motor Power | 8 HP |
| Power Consumption | 6KW |
| Voltage | 440 V |
| Power Source | Electric |
| Country of Origin | Made in India |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | JJ Hi Tech |
| Material | Mild Steel |
Additional Information:
View Complete details